12 تير 1397 00:12:00
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

مجلس عزم راسخی برای اصلاح شرایط اقتصادی دارد/اصرار برماندن تیم اقتصادی دولت تاوان بزرگی خواهد داشت  

امیر خجسته رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس شورای اسلامی از عزم مجلس برای اصلاح شرایط اقتصادی خبر داد.


امیر خجسته با اشاره به تحرکات و اظهار نظر های صورت گرفته در خصوص خبر استیضاح رییس جمهور در صورت اصلاح نکردن شرایط اقتصادی کنونی، گفت : مجلس و همکاران بنده در عزم خود برای اصلاح امور راسخ هستند . ما معتقدیم نباید کار به جایی می رسید که مردم و نمایندگان آنها واکنش اینچنینی انجام دهند تا دولت نیز برخی از نا کارآمدی ها را قبول کند . دولت باید هر چه سریعتر مسئولین اقتصادی خود که ماه هاست در پی تذکر و تغییر آنها بودیم و تا به امروز هم با ایراد سوال و رای قاطع نمایندگان دو کارت زرد به آن ها داده ایم تغییر دهد . 

نماینده مردم همدان و فامنین افزود : این که این تغییر و اصلاح امور را به تحریم ها مرتبط کنیم ذبح کردن واقعیات است متاسفانه در چند سال اخیر و قبل تصویب تحریم ها از طرف  آمریکا هم ما همین مشکلات را به شکل دیگری داشتیم.

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی، با اشاره به این که افزایش اولیه قیمت دلار ، ابر چالش بانک ها و موسسات مالی و باز گذاشتن دست مافیای گمرک ، قاچاق و واردات از مهمترین مشکلات تیم اقتصادی دولت است که هیچ ربطی به تحریم نداشته و تنها نا کارآمدی آن را میرساند گفت : خواست ما یک خواست کاملا غیر سیاسی است که متاسفانه برای زیر فشار قرار دادن ما با تحلیل های مضحکی مورد هجمه قرار می گیرد .

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت : این که تحریم باعث شده گوشت و میوه و مایحتاج اولیه زندگی مردم با افزایش کمر شکن مواجه شود قابل توجیه نیست و نمیتوان آن را به گردن دیگران انداخت مگر میشود گوشت گاو و گوسفند را هم به قیمت دلار پیوند زد ؟ در حال حاضر اختلاف طبقاتی به یک دره تبدیل شده که هر روز عمق آن بیشتر میشود و گذران زندگی را در آینده غیر ممکن می سازد. 

 خجسته با اشاره به این که در هفته های گذشته و تا قبل از واکنش مجلس هم متاسفانه نه از دولت صدایی می آمد و نه تیم اقتصادی گفت :  در بعضی بخش ها هم با عنوان کردن تورم های یک رقمی اذهان عمومی را به تمسخر میگرفتند که این مسئله در آینده برای کشور گران تمام می شد. 

 وی  با اشاره به اینکه بگوییم مجلس همیشه در کنار دولت خواهد مانند و در تمامی مراحل دوشادوش دولت خواهد بود گفت : اما مردم میگویند نمایندگان تا به امروز در افزایش قیمت دلار از 3800 تومان تا قریب 10000 تومان ، سکه از یک میلیون تومان تا سه میلیون تومان و کالاها موردنیازشان بیش از اندازه دوشا دوش دولت بوده و همصدایی بی چون و چرا و بدون گلایه اتهام بی تدبیری و معامله را در بر خواهد داشت.

Parameter:347712!model&5470!print -LayoutId:5470 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار