22 مهر 1397 14:04:00
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:

نحوه عملکرد گمرک‌های مرزی باعث ایجاد رانت و فساد شده است/ مجلس به‌دنبال رفع خلاءهای قانونی  

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس با اشاره به بازدید خود از گمرک های مرزی گفت: گزارش‌های این بازدید و مستندات آن در راستای تحقیق و تفحص از گمرک به هیأت رئیسه مجلس ارائه می‌شود.


امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بازدید اخیر خود از گمرک های مرزی گفت: با توجه به اتفاقات رخ داده در هفته گذشته و دستگیری تعدادی از متخلفین در گمرک جلفا و لزوم بررسی نحوه ورود و خروج کالاها در این گمرک مرزی، زمینه بازدید از آن مهیا شد تا از نزدیک در جریان گردش کار و تخلفات صورت گرفته قرار بگیریم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نحوه ورود و خروج کالاها از مسیرهای موجود از نزدیک مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: در بسیاری از موارد نحوه واردات منجر به تخلف می شود و در همین خصوص گزارشی از واردات بی رویه کالاها، نحوه عملکرد گمرک در ورود و خروج کالا و دپوی کالا استخراج و جمع بندی آن تقدیم هیأت رئیسه مجلس می شود.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس ادامه داد: هدف از این بازدید رصد خلاءهای قانونی و نحوه عملکرد گمرک به منظور جلوگیری از فساد و رانت با توجه به اتفاقات رخ داده اخیر بود که در بسیاری از گمرک های کشور رخ داده است.

عضو هیأت رئیسه کمسیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: در این بازدید ضعف سیستم گمرکی، نحوه تخلف در گمرک و آسیب شناسی برخورد با مبارزه با قاچاق کالا، شناسایی کالاهای قاچاق، میزان برآورد حجم کالاهای قاچاق، از نزدیک مورد بررسی قرار گرفت./

منبع: خانه ملت

Parameter:356739!model&5470!print -LayoutId:5470 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار