|
|
فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی
صفحه اصلی » اخبار » اخبار
0.0 (0)
جزئیات نشست اعضای فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس شورای اسلامی و رئیس کل گمرک
[1397/04/11]

بررسی موضوع قاچاق و لزوم ارائه ی راهکار برای برخورد با متخلفین  

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری نشست امروز فراکسیون متبوعش با حضور رئیس کل گمرک را تشریح کرد.

امیر خجسته در تشریح نشست امروز هیات رئیسه فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس شورای اسلامی با فرود عسگری رئیس کل گمرک کشور، گفت: بحث قاچاق کالا از مبادی رسمی و غیررسمی بنابر فرموده مقام معظم رهبری همانند خنجر از پشت بوده که تولید داخل را نابود می کند و بسیاری از تولیدات داخل به دلیل واردات کالاهای بی کیفیت قاچاق که با نصف قیمت در بازار ارائه می شود، آسیب دیده اند.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط تحریم باید نگاه به درون و تولیدات داخل باشد، افزود: فراکسیون به بحث قاچاق کالا ورود کرده و تحقیق و تفحص از گمرکات کشور را کلید زده که در 32 آیتم به گمرک کشور اعلام شده است.  

گمرک کشور باید شفاف سازی را در رأس امور قرار دهد

وی با اشاره به اینکه فرود عسگری در نشست امروز گزارش هایی به اعضای فراکسیون ارائه داد، ادامه داد: گمرک کشور باید شفاف سازی را در رأس امور قرار دهد که هدف مجلس اصلاح امور کشور بوده که تا حد توان جلوی قاچاق گرفته شود.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مافیای قاچاق و شبکه های آن باید در گمرک کشور تعیین تکلیف شوند، یادآور شد: مسئولان گمرک کشور گزارش جامعی  درباره اقدام های صورت گرفته ارائه دادند که بر این مبنا اعلام شد که کالاهای قاچاق از سایر اسکله ها وارد کشور می شوند لذا تاکید شد که باید اسامی این اسکله ها نیز اعلام شود.

لزوم ارائه لیست ضمانت های بانکی اخذ شده از تجاری که در مقطع زمانی سال های 94، 95 و 96 سررسید یا تمدید شده است

وی افزود: خلاء قانونی در برخی بخش ها وجود داشته که بنابر درخواست گمرک این موضوع در مجلس پیگیری می شود.

خجسته با بیان اینکه 3 نامه به وزرای اقتصادی برای شفاف سازی در 3 بخش نوشته شده است، ادامه داد: در یکی از این نامه ها تاکید شده که باید لیست ضمانت های بانکی اخذ شده از تولیدی ها و تجاری که در مقطع زمانی سال های 94، 95 و 96 سررسید یا تمدید شده اند، ارائه شود که تاکنون این لیست ارائه نشده است.

لیست کالاهای متروکه که در تمام گمرکات کشور به اموال تملیکی اعلام شده یا نشده ارائه شود.

وی اظهار داشت: همچنین تاکید شده که لیست کالاهای متروکه که در تمام گمرکات کشور به اموال تملیکی اعلام شده یا نشده ارائه شود که در این باره نیز دلایل متقنی درباره عدم ارائه این لیست اعلام نکرده اند.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لیست شرکت های دولتی و غیردولتی و افراد حقیقی و حقوقی و لیست LC هایی که نزد بانک خصوصی و دولتی و بانک مرکزی برای آن ها گشایش یافته ارائه شود، تصریح کرد: تا پایان هفته فرصت داده شد که پاسخ این 3 نامه اعلام شود در غیر اینصورت رئیس جمهور باید به مجلس و مردم پاسخ دهد و لیست آن ها را ارائه کند./

یادداشت ها
Parameter:347710!model&5470 -LayoutId:5470 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار