|
|
فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی
صفحه اصلی » اخبار » اخبار
0.0 (0)
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی در جلسه استیضاح ربیعی مطرح کرد
[1397/05/17]

واردات عجیب ده هزار گوشی توسط وزارت تعاون!  

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی  مجلس شورای اسلامی می گوید وزارت تعاون بنگاه تجاری نیست که ۱۰ هزار گوشی توسط یکی از زیر مجموعه های آن وارد کشور شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، امیر خجسته در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 17 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی، در موافقت با استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بنا بر این بود که تیم اقتصادی دولت با توجه به شرایط فعلی، تحریم اقتصادی،عدم پاسخگویی و عدم عملیات کارهای اقتصاد تعیین تکلیف شود، انتظار می رفت که تکلیف تیم اقتصادی را تعیین شود اما تا امروز عملی نشده است.

وی ادامه داد: نمایندگان نباید استیضاح کنند چرا که وقتی دولت ضعف را در وزرای اقتصادی می بیند و نا کارآمدی را مشاهده می کند باید تعیین تکلیف کند اما از آنجایی که تا امروز عملی صورت نگرفت مجلس به استیضاح ها ورود کرد. استیضاح ربیعی، کرباسیان و سایر وزرا در دستور کار است،استیضاح  کرباسیان حذف نشده است، عده ای دفاع ناحق یا جو سازی نکنند.

نماینده مرم همدان و فامنین در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: آقای ربیعی شما برای لغو استیضاح تان آنقدر تلاش کردند که اگر این توان را برای انجام کارهای به کار می بردید به نتیجه مطلوب می رسیدید، امروز چه وضعی در مجلس ایجاد کردند،  این قطعا برنامه ریزی شده و از قبل طراحی شده بوده است.

وی بیان داشت: چرا شبهه ایجاد می کنید تا جو روانی منفی در مجلس ایجاد شود، به دنبال چنین کارهایی مردم امیدشان را از مجلس از بین می رود، دکتر لاریجانی اجازه ندهید این فضای مسموم متوجه مجلس شود، استیضاح  حق مجلس است، باید وزرا پاسخگو باشند ما از ابزار نظارتی استفاده می کنیم چرا این فضا را ایجاد می کنید.

خجسته با بیان اینکه وعده و وعیدها باطل و حرام است، گفت: چرا چنین فضایی ایجاد می کنید استیضاح حق مردم است و باید این استیضاح ها عملی شود، جو مسمومی که امروز در ابتدای جلسه ایجاد شد حجت را برای انجام استیضاح تمام کرد.

این نماینده مجلس اظهار داشت: آقای ربیعی وزراتخانه شما عریض و طویل است قبلا هم تاکید کردیم وقتی سوال می کنیم باید جواب دهید، الان دیگر جای سوال و جواب نیست، امروز باید تغییر در تیم اقتصادی شکل بگیرد.

وی بیان داشت: آقای وزیر بازنشستگان در شرایط سخت  به سر می برند چه برنامه ای برای آنها دارید، بنا بود همسان سازی شود، رفاه و حقوق بازنشستگان تعیین تکلیف شود، چند درصد حقوق این قشر افزایش پیدا کرد؟ آیا متناسب با تورم برنامه ریزی داشتید؟ مرگ های زود رس در بین این قشر قابل توجه شده است.

عضو کمیسیون اصل 90 بیان داشت: بنا بود براساس برنامه ششم  بدهی وزارتخانه به سازمان بازنشستگان و تامین اجتماعی تسویه شود آیا حق وحقوق را از دولت گرفتید و به بازنشستگان دادید؟ آیا کارگران متناسب با تورم و دلار 10 هزار تومان تعیین تکلیف شده اند؟

خجسته با بیان اینکه آسیب های اجتماعی مرتفع نشده است، گفت: آقای ربیعی واردات بی رویه گوشی موبایل توسط متولی اصلی اشتغال کشور غیر قابل قبول است، 10 هزار  گوشی به ارزش23 میلیون یورو توسط شرکت بین المللی بازرگانی و تجاری وارد بازار شده است به چه حقی این کار را کرده اید مگر وزارت  تعاون بنگاه تجاری است؟

این نماینده مجلس ادامه داد: تغییر 80 درصد هیات مدیره و دادن آنها به افراد خاص و ویژه باعث  ورشکستگی آنها شد، در حال حاضر صندوق بازنشستگان ابر چالش کشور است، در اشتغال کشور خوب عمل نکردید از وام های بانکی خبر می دهید که بانک ها زیر بار آن نمی روند./ خانه ملت

یادداشت ها
Parameter:352685!model&5470 -LayoutId:5470 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار