|
|
فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی
صفحه اصلی » اخبار » اخبار
0.0 (0)
خجسته مطرح کرد:
[1397/04/29]

پرونده نماینده سپرده گذار ۴۰ میلیاردی در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان بررسی می شود  

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد و شفافیت در مجلس  از بررسی پرونده نماینده سپرده گذار ۴۰ میلیاردی در موسسات مالی در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان خبر داد.

امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه معوقات بانکی و ارتباط آن با افرادی ذی نفوذ اظهار داشت: کارمند یا کارگرد نمی توانند بدون ارتباط با افرای ذی نفوذ از بانک پول های کلان بگیرد، قطعا کسانی که معوقات کلان بانکی دارند با ذی نفوذان در ارتباط بودند و ذی نفوذان هماهنگ می کردند تا چنین پول هایی از بانک گرفته شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ادامه داد: بیشتر از آمارهایی که از معوقات بانکی و افراد مرتبط با مسئولان را دراختیار داریم و این اطلاعات را به هر نحوی که شده در اختیار دستگاه قضا قرار داده ایم، منتظر هستیم که قوه قضاییه این پرونده ها را تعیین تکلیف کنند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس دهم شورای اسلامی با اشاره به سپرده 40 میلیاردی یکی از نمایندگان در موسسات مالی و اعتباری گفت: این موضوع در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان بررسی می شود،هر مورد دیگری که دراین زمینه وجود داشته باشد به شدت از طریق سه قوه پیگیری می کنیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر موج خوبی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی در سه قوه شکل گرفته است، دراین باره صحبت های خوبی می شود که بهتر بود زودتر صورت می گرفت با این حال منتظریم صحبت ها عملی شود و عملکرد را مورد بررسی قرار دهیم.

خجسته در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص انتشار اسامی متخلفان اظهار داشت: قوه قضاییه باید در این زمینه اقدام کند و انتظار داریم به سرعت به پرونده تخلفات مالی رسیدگی شود چرا که مبارزه با فساد وشفافیت از مطالبات جدی مردم است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون شوراها وامور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اکنون نهضت مطالبه گری و مبارزه با فساد در سران قوا شکل گرفته است  و اگر دیر وارد عمل شوند مردم می دانند دست هایی پشت پرده است بنابراین انتظار می رود که به صورت فوری به پرونده های فساد رسیدگی شود./

خانه ملت

 

یادداشت ها
Parameter:351621!model&5470 -LayoutId:5470 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار